درباره وب سایت:


آرشیو:


آخرین پستها :


جدیدترین مطالب:


جدیدترین کلیپ های طبیعت و حیوانات:نویسنده:


ابر برچسبها:


آمار وب سایت:
تنگ صیاد دستگرد امامزاده


تنگ صیاد یک منطقه حفاظت‌شده، پارک ملی و ذخیره‌گاه زیست‌کره که تنگه ی اصلی آن در روستای دستگرد امامزاده واقع شده است و نسب آن به هر منطقه ی دیگر خلاف واقعیت است.این منطقه در بخش شرقی شهرستان شهرکرد و بخش غربی شهرستان بروجن در استان چهار محال و بختیاری است. این منطقه دارای مساحتی به وسعت حدود ۲۷ هزار هکتار می‌باشد که حدود ۲۱۶۰۰ هکتار آن منطقهٔ حفاظت‌شده و ۵۴۰۰ هکتار آن پارک ملی است. تنگ صیاد بواسطه دارا بودن تعداد زیادی تپه ماهور زیستگاه مناسبی برای گونه قوچ و میش وحشی است. کوهستان‌های جنوبی منطقه دارای صخره‌های صعب‌العبور است که زیستگاه پلنگ و کل و بز با جمعیتی قابل توجه است.

متن کامل در ادامه مطلب...

منبع:تنگ صیاد دستگرد امامزاده در فهرست یونسکو

مشاهده ی جدیدترین فایل الکترونیکی منتشر شده از پارک ملی تنگ صیاد

برچسب ها:تنگ صیاد ,شکار ,دستگرد ,دستگرد امامزاده ,حیات وحش ,پلنگ ,ببر وحشی ,منطقه حفاظت شده ,منطقه حفاظت شده تنگ صیاد,تنگ صیاد , کفتار و کبک ,زیست طبیعی


تنگ صیاد یک منطقه حفاظت‌شده، پارک ملی و ذخیره‌گاه زیست‌کره که تنگه ی اصلی آن در روستای دستگرد امامزاده واقع شده است و نسب آن به هر منطقه ی دیگر خلاف واقعیت است.این منطقه در بخش شرقی شهرستان شهرکرد و بخش غربی شهرستان بروجن در استان چهار محال و بختیاری است. این منطقه دارای مساحتی به وسعت حدود ۲۷ هزار هکتار می‌باشد که حدود ۲۱۶۰۰ هکتار آن منطقهٔ حفاظت‌شده و ۵۴۰۰ هکتار آن پارک ملی است. تنگ صیاد بواسطه دارا بودن تعداد زیادی تپه ماهور زیستگاه مناسبی برای گونه قوچ و میش وحشی است. کوهستان‌های جنوبی منطقه دارای صخره‌های صعب‌العبور است که زیستگاه پلنگ و کل و بز با جمعیتی قابل توجه است.

از دیگر جانوران منطقه می‌توان گرگ، روباه، شغال، کفتار و پرندگانی همچون کبک دری، کبک چیل، تیهو و عقاب را نام برد. نزدیکترین روستا به منطقه تنگ صیاد دستگرد امامزاده است.

این منطقه در سال ۱۳۴۹ به عنوان منطقهٔ شکار ممنوع مورد حفاظت قرار گرفت، در سال ۱۳۵۲ به منطقهٔ حفاظت شده ارتقاء یافت و در سال ۱۳۷۴ بخشی از آن به پارک ملی تنگ صیاد تبدیل گردید و تنگ صیاد را به دو منطقه پارک ملی و منطقه حفاظت شده تقسیم کرد.

تنگ صیاد در موقعیت جغرافیائی ۵۰ درجه و ۵۹ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۹ دقیقه طول شرقی و ۳۲ درجه و ۳ دقیقه تا ۳۲ درجه و ۱۷ دقیقه عرض شمالی واقع شده‌است. از نظر آب‌و‌هوایی به سه اقلیم‌ ِ خشک و سرد، نیمه خشک و سرد، و نیمه‌مرطوب و سرد تقسیم می‌شود. قله جیلون در جنوب غربی سفیددشت با ۳ هزار و ۱۴۱ متر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین نقطه این منطقه است.

مشاهده ی جدیدترین فایل الکترونیکی منتشر شده از پارک ملی تنگ صیاد

برچسب ها:تنگ صیاد ,شکار ,دستگرد ,دستگرد امامزاده ,حیات وحش ,پلنگ ,ببر وحشی ,منطقه حفاظت شده,منطقه حفاظت شده تنگ صیاد,تنگ صیاد , کفتار و کبک ,زیست طبیعی

منبع:تنگ صیاد دستگرد امامزاده در فهرست یونسکودنبالک ها: وب سایت پارک ملی تنگ صیاد  تنگ صیاد  پارک ملی تنگ صیاد 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 25 تیر 1391 03:05 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات